Що треба знати про зно 2022

Дата: 22.11.2021 11:37

Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) оприлюднив графік проведення основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання у 2022 році.

"Наказом Міністерства освіти і науки України від 2 листопада 2021 року № 1166 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року. Відповідно до наказу, реєстрація осіб для участі у зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 1 лютого до 9 березня 2022 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 1 березня 2022 року", - йдеться у повідомленні.

До 29 квітня 2022 року зареєстровані учасники зможуть завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Тестування основної сесії ЗНО-2022 відбудуться за таким графіком:

фізика - 23 травня;

хімія - 26 травня;

українська мова, українська мова і література - 31 травня;

математика, математика (завдання рівня стандарту) - 3 червня;

іспанська мова, німецька мова, французька мова - 6 червня;

англійська мова - 7 червня;

історія України - 10 червня;

географія - 14 червня;

біологія - 17 червня.

Інформацію про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщено на інформаційних сторінках учасників тестування до 30 червня 2022 року.

В Українському центрі оцінювання якості освіти визначили, якими будуть тести з різних предметів на ЗНО-2022.

"Докладне ознайомлення з інформацією, поданою в характеристиці сертифікаційної роботи, допоможе раціонально розподілити час для виконання її завдань та виробити власну стратегію ефективної роботи під час проходження зовнішнього незалежного оцінювання", – наголошують в УЦОЯО.

У правилах для кожного предмета ЗНО зазначено:

• структуру тесту;
  • кількість та типи завдань;
  • схему нарахування тестових балів;
  • час, відведений на виконання тесту.

Тест з української мови складається з 2 частин і налічує всього 40 завдань, одне з яких – відкрите.

На виконання роботи в абітурієнтів буде 150 хвилин.

Тест з української мови і літератури зовнішнього незалежного оцінювання 2022 року містить 67 завдань.

Він складається з 4 частин:

• у першій частині – 24 завдань;
  • у другій – 39 завдань;
  • у третій – 3 завдання з короткою відповіддю;
  • а у четвертій – одне завдання з розгорнутою відповіддю.

На виконання роботи відведено 210 хвилин.

У тесті з математики рівня стандарту буде 26 завдань.

Їх необхідно буде виконати за 120 хвилин.

А тест профільного рівня з математики відтепер міститиме 32 завдання замість минулих 34

У ньому будуть:

• завдання з вибором однієї правильної відповіді (16 завдань);
  • завдання на встановлення відповідності "логічні пари" (4 завдання);
  • завдання відкритої форми з короткою відповіддю – 9 завдань, серед яких будуть структуровані (4) і неструктуровані завдання (5 завдань).

Крім цього, час на роботу над цим тестом скоротили з 210 до 180 хвилин.

Тест з історії України міститить 2 частини по 30 завдань: "Історія України 1914 р. – початок ХХІ ст." і "Історія України від найдавніших часів до 1914 р".

На виконання 60 завдань відведено 150 хвилин.

Тест з англійської мови налічує 59 завдань.

Він складається з 4 частин:

• "Розуміння мови на слух (аудіювання)" – 16 завдань різних форм;
  • "Читання" – 22 завдання різних форм;
  • "Використання мови" – 20 завдань;
  • "Письмо" – одне завдання відкритої форми.

На виконання роботи також буде відведено 150 хвилин.

У тестах з німецької, французької та іспанської мов так само буде 59 завдань різних форм та 4 частини у кожному:

• "Розуміння мови на слух (аудіювання)"–16 завдань;
  • "Читання" – 22 завдання;
  • "Використання мови"– 20 завдань;
  • і "Письмо" – одне завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

На виконання тесту також буде відведено 150 хвилин.

У тесті з географії буде 54 завдання різної форми: з вибором однієї правильної відповіді (36 завдань), на встановлення відповідності (6 завдань), відкритої форми з короткою відповіддю (6 завдань) та з вибором трьох правильних відповідей (6 завдань).

На виконання роботи відведено 150 хвилин.

Тест із біології налічує 50 завдань: з вибором однієї правильної відповіді (38 завдань), на встановлення відповідності (8 завдань) та з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів відповідей (4 завдання).

На виконання тесту також виділили 150 хвилин.

У тесті з фізики буде 38 завдань різних форм: з вибором однієї правильної відповіді (20 завдань), на встановлення відповідності "логічні пари" (4 завдання), відкритої форми з короткою відповіддю (14 завдань).

На виконання завдання відведено 180 хвилин.

Певних змін зазнала структура тесту з хімії, який у 2022 році складатиметься з 50 завдань замість 52.

У тесті будуть завдання з вибором однієї правильної відповіді (34 завдання), завдання на встановлення відповідності "логічні пари" (4 завдання), завдання відкритої форми з короткою відповіддю – 12 завдань, серед яких структуровані (2 завдання) і неструктуровані (10 завдань).

На виконання роботи відведено 150 хвилин замість 180.

Крім того, абітурієнтам варто звернути увагу на інформацію про нарахування балів за виконання завдань.

Нагадаємо, реєстрація на пробне ЗНО триватиме протягом 5-22 січня 2022 року.